Przejdź do treści
Strona główna » Ćwiczenia

Ćwiczenia

Ćwiczenia grupowe

Nie tylko sprzyjają zdrowiu kręgosłupa, stawów, mięśni, układu krążeniowo-oddechowego. To także dbanie o zdrowie psychiczne, spędzanie czasu w miłym towarzystwie, wspólne motywowanie się i zabawa.

GIMNASTYKA OGÓLNOUSPRAWNIAJĄCA to łagodne ćwiczenia, których celem jest usprawnienie ruchowe, poprawa ruchomości stawów, siły mięśni, oddechu oraz pracy mózgu. Ćwiczenia wykonywane są głównie w pozycji stojącej. Mata nie jest konieczna.

ZDROWY KRĘGOSŁUP to ćwiczenia, których celem jest przede wszystkim poprawa funkcjonowania kręgosłupa. Ćwiczenia wykonywane są na macie oraz w pozycji stojącej.

Zajęcia grupowe zawierają w sobie elementy ćwiczeń uważności (szczególnie zajęcia poniedziałkowe), czyli m.in. poszukiwania i próbowania z wyczuciem różnych ruchów (zmiany tempa, siły, zakresu ruchu) oraz koncentracji na odczuwaniu wrażeń płynących z ciała. Takie podejście dodatkowo stymuluje aktywność mózgu i układu nerwowego, który zarządza działaniem układu ruchu (mięśni, powięzi, szkieletu). Tworzone są nowe połączenia nerwowo-mięśniowe, zapewniając nie tylko bezpieczeństwo ruchów i pozycji ciała ale także większą przyjemność i wygodę ruchów. Badania naukowe dowodzą, że najzdrowszy ruch to taki, który jest innowacyjny, różnorodny i stanowi pewnego rodzaju wyzwanie.  

Harmonogram (ćwiczenia na sali)

Klub Szafir, ul. Kombatantów 4, Gdańsk Zaspa

 • poniedziałki godz. 10:15 – zdrowy kręgosłup & relaksacja (grupa 1)
 • poniedziałki godz. 11:30 – zdrowy kręgosłup & relaksacja (grupa 2)
 • wtorki godz. 20:10 – zdrowy kręgosłup (grupa zamknięta)
 • środy godz. 14:30 – gimnastyka ogólnousprawniająca
 • piątki godz. 10:15 – zdrowy kręgosłup & rozciąganie (grupa 1)
 • piątki godz. 11:30 – zdrowy kręgosłup & rozciąganie (grupa 2)

Przyjaźń – sala korekcyjna w SP im. Jana Pawła II, ul. Szkolna 2

 • czwartki godz. 17:45 – zdrowy kręgosłup (grupa 1)
 • czwartki godz. 18:45 – zdrowy kręgosłup (grupa 2)

Regulamin ćwiczeń grupowych Laboratorium Ruchu

 1. Regulamin odnosi się do usług ĆWICZEŃ GRUPOWYCH LABORATORIUM RUCHU. Dane firmy udzielającej usługi:
  Kinesis – fizjoprofilaktyka i rehabilitacja. Michał Strzelczyk.
  Adres: ul. Krzemienieckiej 9a, 80-448 Gdańsk
  NIP – 957 088 0698
  Adres drugiego miejsca wyk. działalności: ul. Wrzosowa 2/1, 83-330 Lniska
 2. W czasie ćwiczeń, na terenie sali mogą przebywać jedyne uczestnicy zajęć, którzy wykupili karnet lub uiszczą po zajęciach opłatę za jednorazowe wejście.
 3. Ostre stany zapalne, choroby zakaźne, gorączka stanowią przeciwwskazania do ćwiczeń. W przypadku pogarszającego się samopoczucia, zawrotów głowy, osłabienia, nudności, nasilającego się bólu, zaleca się przerwanie ćwiczeń. Taką sytuację należy niezwłocznie zgłosić prowadzącemu.
 4. W przypadku braku możliwości uczestniczenia w zajęciach uprasza się osoby, które wykupiły karnet, o wysłanie inormacji SMS-em najpóźniej do godz. 10.00 dnia, w którym zajęcia się odbywają. W tym przypadku będą mogły skorzystać osoby z listy rezerwowej.*
 5. Koszt jednorazowych zajęć wynosi 30 zł, koszt karnetu na 6 wejść wynosi 150 zł, koszt karnetu na 12 wejść wynosi 250 zł.
  Koszt jednorazowych zajęć dla mieszkańców SM Rozstaje w sali Klubu Szafir wynosi 20 zł, koszt karnetu na 6 wejść wynosi 100 zł, koszt karnetu na 12 wejść wynosi 190 zł.
 6. Karnet na 6 wejść jest do wykorzystania przez 2 miesiące od dnia zakupu karnetu. Karnet na 12 wejść jest do wykorzystania przez 4 miesiące od dnia zakupu karnetu.
 7. W uzasadnionych przypadkach, np. długo trwającej choroby lub konieczności wyjazdu, możliwe jest przedłużenie ważności karnetu. Takie przypadki należy zgłosić prowadzącemu.
 8. W ramach karnetu można korzystać ze wszystkich zajęć, oferowanych w ramach ćwiczeń grupowych Laboratorium Ruchu. Aktualny GRAFIK zajęć znajduje się na stronie www.facebook.com/laboratoriumruchu1
 9. Wtorkowe zajęcia odbywają się w cyklu 12 zajęć, w grupie max. do 8 osób. Cena za karnet na 12 wejść wynosi w tym przypadku 390 zł.  W przypadku nieobecności jest możliwość skorzystania z 20 % zniżki na fizjoterapię indywidualną. Zapisy odbywają się mailowo lub SMS-owo (kontakt w pkt. 10).
 10. Kontakt do prowadzącego:
  tel. 537 002 406
  michalstrzelczyk85@gmail.com

*Pkt 4 dotyczy zajęć w Przyjaźni.