Przejdź do treści
Strona główna » warsztaty

warsztaty

Podstawy Zdrowego Kręgosłupa

Zapraszam na warsztaty w formie wykładowo-ćwiczeniowej (trochę teorii, więcej praktyki), podsumowujące najważniejsze aspekty zdrowia kręgosłupa z perspektywy fizjoterapeutycznej. Główne zagadnienia poruszane w czasie zajęć to:

 • podstawowe ruchy kręgosłupa i dlaczego nie powinniśmy unikać zgięć i skrętów,
 • czy na pewno musimy wciągać brzuch i napinać mięśnie „centrum”? O tzw. mobilności na stabilności, czyli aktywnym gorsecie mięśniowym dolnego tułowia, pozwalającym na naturalność i elastyczność ruchów,
 • jak ćwiczenia równoważne mogą pomóc aktywować głębokie mięśnie, odpowiadające za bezpieczeństwo kręgosłupa,
 • wpływ oddechu i przepony oraz mięśni dna miednicy (tzw. Kegla) na struktury kręgosłupa,
 • profilaktyka rwy kulszowej oraz innych chorób i dysfunkcji kręgosłupa (pozycje ułożeniowe oraz sposoby na rozluźnienie okolicy miedniczno-lędżwiowej poprzez ćwiczenia rozciągające i automasaż piłką),
 • czym jest propriocepcja i jak wraz z dotykiem może pomóć w zbudowaniu lepszego nawyku posturalnego,
 • dlaczego uważność i relaksacja są niezwykle istotne nie tylko dla regulowania układu nerwowego ale również dla zdrowia kręgosłupa.

Każde z powyższych zagadnień będzie zawierało 3 części:

1. krótki wstęp z pogadanką (mile widziana aktywność poprzez zadawanie pytań i dzielenie się doświadczeniami),
2. wykład teoretyczny
3. część praktyczną – ćwiczenia

Informacje organizacyjne:

 1. Data warsztatów: 10.02.2024 r. w godz. 10 – 13 (z jedną dłuższą przerwą 15-minutową lub 2 krótszymi 7/8-minutową)
 2. Miejsce: Klub Szafir, ul. Kombatantów 4, Gdańsk Zaspa.
 3. Zapisy odbywają się u prowadzącego zajęcia przez telefon/SMS/komunikatory Whatsapp lub Messanger bądź mailowo. Kontakt znajduje się poniżej (pkt. 7)
 4. Opłata za warsztaty wynosi 90 zł. Dla osób, które mają aktywne karnety w ramach ćwiczeń grupowych Laboratorium Ruchu, opłata wynosi 55 zł. Opłatę należy wnieść przed rozpoczęciem warsztatów, jest możliwość płatności kartą.
 5. Aktualny grafik zajęć znajduje się na stronie www.facebook.com/laboratoriumruchu1 . Można wykupić karnet przed warsztatami i skorzystać z niższej ceny za warsztaty.
 6. Na warsztatach obowiązuje wygodny ubiór, proszę również przynieść niewielki koc (po zwinięciu będzie potrzebny do jednego ćwiczenia, może się także przydać do przykrycia w trakcie relaksacji czy ćwiczeń uważności).
 7. Kontakt do prowadzącego:
  tel. 537 002 406 Michał Strzelczyk
  michalstrzelczyk85@gmail.com